Pierwsze kroki Scrum Mastera

Stworzyłam Kurs on-line: Pierwsze kroki Scrum Mastera ponieważ nie znalazłam dotąd wartościowej i przystępnej cenowo oferty dla osób wkraczających w świat Scruma. To co Ci chcę zaoferować to szybkie wejście w konkretną wiedzę za pomocą małych kroków. Niezbędna będzie konsekwencja, ale to przecież chleb powszedni Scrum Mastera 🙂 .

Czy ten Kurs jest dla Ciebie?

Kurs stworzyłam z myślą o osobach, które:

  • dopiero co założyły scrum-masterskie buty,

  • nie pracowały dotąd w Scrumie, lub pracują w Scrumie krócej niż rok,

  • widzą, że ich obecny projekt potrzebuje zmian, ale nie są pewne czy Scrum jest odpowiednim rozwiązaniem.

Zakres materiału obejmuje podstawowe zrozumienie Scruma i roli Scrum Mastera. Zobacz poniżej rozdział Poruszane zagadnienia by zobaczyć szczegóły.

Uwaga: ten kurs nie jest dopasowany do potrzeb osób, które chciałyby się przebranżowić i nie pracowały wcześniej w IT.

Co Ci da uczestnictwo w Kursie?

Po ukończeniu tego Kursu nabierzesz pewności w poruszaniu się po frameworku oraz w podstawowych i niezbędnych technikach w pracy Scrum Mastera. Dowiesz się, jak być w swoich działaniach efektywnym. Zbudujesz solidny fundament, na którym będziesz mógł rozwijać się jako Scrum Master, lub podejmiesz świadomą decyzję, że to jednak nie dla Ciebie.

Poruszane zagadnienia

Podczas kursu dowiesz się:

  • co jest Scrumem i co Scrumem nie jest (ScrumPlus, ScrumBut i inne wariacje),

  • kim jest Scrum Master: za co odpowiada, jakie musi posiąść umiejętności,

  • jak budować Zespół Scrumowy,

  • jak planować zmianę i jak zachęcić do niej innych, oraz

  • czym jest skuteczna facylitacja eventów scrumowych.

Jak to będzie działać w praktyce?

Kiedy ruszy kurs otrzymasz email z danymi do logowania na platformę z lekcjami. Będą one obejmować niezbędną podstawę teoretyczną oraz krótkie zadanie, które pozwoli Ci zastosować ją w praktyce. Dostęp do lekcji i materiałów on-line będziesz mieć przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, podczas trwania kursu.

Codziennie rano otrzymasz e-mail z linkiem do kolejnej lekcji. Dostęp do materiałów on-line będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty ukończenia kursu (albo tak długo jak będzie istnieć ta strona 🙂 ).

Warunkiem ukończenia kursu jest przesłanie do mnie wszystkich „zadań domowych”. Bez obaw – będą one polegać na praktycznym zastosowaniu teorii jaką poznasz.

Dodatkowo, dzięki dzieleniu się swoimi postępami i spostrzeżeniami z innymi uczestnikami (poprzez komentarze do lekcji), będziesz zdobywać dodatkową porcję doświadczenia. Ja również będę udzielać się w komentarzach i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

W ramach kursu odbędzie się też webinar!

Ile to kosztuje?

Cena kursu to 449 zł brutto.

Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz fakturę wystawioną na dane podane w formularzu. Faktura powinna dotrzeć do Ciebie nie później niż w ciągu 5 dni roboczych. Warunkiem uczestnictwa w Kursie jest jej opłacenie najpóźniej na tydzień (7 dni) przed rozpoczęciem kursu.

Brzmi sensownie?