O mnie

Cześć!

Skoro mam przyjemność Cię tu gościć to znaczy, że jest coś, co mogę Ci zaoferować. Podzielę się z Tobą doświadczeniem i wiedzą. Opowiem o moich błędach i eksperymentach. Zachęcę do ciągłego przesuwania granic swojej strefy komfortu. Inicjatywa „Agile to za mało” ma na celu pobudzić ciekawość i poszerzyć horyzonty poza bańkę, w jakiej łatwo pracować na co dzień złoszcząc się, że nic nie działa. Zakładam, że podobnie jak ja nie chcesz ograniczać się do roli wpisanej na umowie o pracę czy kontrakcie.

Kim jestem?

Mam na imię Patrycja, pracuję obecnie jako manager Scrum Masterów w Pegasystems. Z branżą IT związana jestem od 2011 roku, kiedy to zaczęłam pracę jako dokumentalista (technical writer). Z każdym dniem sięgałam w głąb oprogramowania. Zaowocowało to przekwalifikowaniem się na tzw. „specjalistę ds. jakości oprogramowania”, powszechnie zwanego „kju-ejem” (ang. QA). Praca zespołowa, dynamicznie zmieniające się priorytety i praca z klientami spowodowały, że odważyłam się spróbować pracy jako Scrum Master. Jak pewnie się domyślasz, w tej roli nie ograniczam się do zaleceń Scrum Guide’a.

Uważam, że skuteczny Scrum Master powinien mieć w sobie coś z kultowego "scyzoryka" Victorinox: wyposażenie (umiejętności), dzięki którym holistycznie spojrzy na problemy, będzie umieć je rozwiązać, ale też będzie znać swoje ograniczenia. Będzie potrafił pomóc wyjść z każdej sytuacji, ale nie poprzez podanie idealnego rozwiązania, tylko konkretne działanie. To podejście owocowało budową skutecznych zespołów, poszerzaniem wiedzy kolegów i koleżanek, oraz niezwykle satysfakcjonującym rozwojem kariery.

Odwiedź mój profil na Scrum.org jeśli ciekawi Cię czy mam jakieś certyfikaty potwierdzające, że coś z tego Scruma umiem 🙂 . Możesz też zobaczyć mój profil na LinkedIn by zapoznać się z moją ścieżką zawodową.

A prywatnie? Moje hobby to fotografia, podróże, narciarstwo, kolarstwo i urbanistyka. Uwielbiam się uczyć, czytać i słuchać muzyki.