O mnie

Cześć!

Skoro mam przyjemność Cię tu gościć to znaczy, że jest coś, co mogę Ci zaoferować. Podzielę się z Tobą doświadczeniem i wiedzą. Opowiem o moich błędach i eksperymentach. Zachęcę do ciągłego przesuwania granic swojej strefy komfortu. Inicjatywa „Agile to za mało” ma na celu pobudzić ciekawość i poszerzyć horyzonty poza bańkę, w jakiej łatwo pracować na co dzień złoszcząc się, że nic nie działa. Zakładam, że podobnie jak ja nie chcesz ograniczać się do roli wpisanej na umowie o pracę czy kontrakcie.

Kim jestem?

Mam na imię Patrycja, pracuję obecnie jako Scrum Master w Pegasystems. Z branżą IT związana jestem od 2011 roku, kiedy to zaczęłam pracę jako dokumentalista (technical writer). Z każdym dniem sięgałam w głąb oprogramowania. Zaowocowało to przekwalifikowaniem się na tzw. „specjalistę ds. jakości oprogramowania”, powszechnie zwanego „kju-ejem” (ang. QA). Praca zespołowa, dynamicznie zmieniające się priorytety i praca z klientami spowodowały, że odważyłam się spróbować pracy jako Scrum Master. Jak pewnie się domyślasz, w tej roli nie ograniczam się do zaleceń Scrum Guide’a.

Uważam, że skuteczny Scrum Master powinien nieprzerwanie poszerzać swoją wiedzę na wielu płaszczyznach. Samo bycie Scrum Masterem to też pewien etap, który kiedyś się skończy. Ta strona jest częścią mojego planu budowania wiedzy, a jednocześnie eksperymentem: czy uda mi się pomóc Ci za jej pośrednictwem? Sprawdzimy i podejmiemy odpowiednie dalsze kroki.

Odwiedź mój profil na Scrum.org jeśli ciekawi Cię czy mam jakieś certyfikaty potwierdzające, że coś z tego Scruma umiem 🙂 . Możesz też zobaczyć mój profil na LinkedIn by zapoznać się z moim doświadczeniem.

A prywatnie? Moje hobby to fotografia, podróże, narciarstwo, górskie wędrówki i urbanistyka. Uwielbiam się uczyć, czytać i słuchać muzyki.