Stworzyłam Kurs on-line: Estymowanie bez tajemnic ponieważ bardzo często spotykam się z pytaniami o zasadność szacowania. „Wróżenie z fusów”, jak często estymacja bywa określana, nie jest jednak bezpodstawną praktyką. Wręcz przeciwnie! Zakładam, że problem z estymowaniem bierze się nie z braku doświadczenia zespołu, ale z braku zrozumienia czemu ono służy. Zainteresowany? Zobacz poniżej szczegóły, w tym listę poruszanych tematów.

Czy ten kurs jest dla mnie?

Jeśli uważasz, że

 • planowanie Sprintu to najnudniejsze spotkanie na świecie
 • Story Pointy nie mają sensu, bo są abstrakcyjne i niczego nie mówią
 • w Agile (czy tam innym Scrumie) nie trzeba planować bo i tak się nie da wyrobić z pracą w Sprincie

to zdecydowanie zapraszam Cię na ten kurs. Najprawdopodobniej jesteś ofiarą jakiejś pseudo-scrumowej patologii. Ale spokojnie, to się leczy 😉 .

Pisząc serio, kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą usprawnić proces szacowania pracy, zrozumieć w jaki sposób mierzyć postępy zespołu, jak przewidzieć możliwości zespołu by podjąć lepsze decyzje odnośnie priorytetów. Niezależnie od tego czy jesteś początkującym Product Ownerem, Scrum Masterem czy członkiem Zespołu Developerskiego, zdobyta wiedza pomoże Ci spojrzeć na estymowanie (szacowanie) z innej perspektywy.

Co mi da uczestnictwo w tym kursie?

Dzięki temu kursowi

 • zrozumiesz po co szacuje się (estymuje) elementy Backlogu Produktu
 • nauczysz się przynajmniej 4 sposobów szacowania (estymowania), które będziesz mógł od razu użyć w pracy z zespołem
 • poznasz perspektywę szacowania (estymowania) z punktu widzenia każdej z ról scrumowych
 • dowiesz się jak szacowanie (estymacja) pomaga podejmować decyzje biznesowe

Poruszane zagadnienia

Szkolenie składać się będzie z następujących tematów:

 • Planowanie w Scrumie i myślenie iteracyjno-przytostowe
 • Czym jest doskonalenie Backlogu Produktu (ang. Product Backlog Refinement) i jak może pomóc w oszacowaniu pracy do wykonania
 • Metryki i przewidywalność
 • Techniki szacowania (estymacji) pracy

Jak Kurs on-line: Estymowanie bez tajemnic będzie działać w praktyce?

Codziennie rano dostaniesz mail z materiałami. Będą one obejmować nieco teorii oraz zadanie dla Ciebie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć teorię i wypróbować ją w praktyce. Przez lekcje możesz przechodzić we własnym tempie, jednak nie może Ci to zająć dłużej niż 20 dni roboczych.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do lekcji i materiałów on-line. Będą one zawierać lekcje w formie filmów, plansz i grafik. Podczas trwania kursu będziesz mieć do nich dostęp przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Po zakończeniu ukończeniu kursu, materiały on-line będą dostępne jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy (albo tak długo jak będzie istnieć ta strona 🙂 ).

Warunkiem ukończenia kursu jest przesłanie do mnie wszystkich „zadań domowych” oraz aktywny udział w dyskusjach (w ramach komentarzy do lekcji on-line). Ja również będę udzielać się w komentarzach i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. Tak, będę też sprawdzać „zadania domowe” 🙂 .

W ramach kursu odbędą się też dwa webinary, których temat będzie dostosowany do potrzeb i komentarzy uczestników kursu.

Ile to kosztuje?

Cena tego kursu online wynosi 249 zł brutto. Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz dane do przelewu, na którego realizację masz 5 dni roboczych. Po opłaceniu kursu otrzymasz fakturę VAT. Jeśli będziesz potrzebować faktury proforma daj znać – wystawimy 🙂 .

To kiedy zaczynamy?

To zależy od Ciebie! Jeśli zainteresował Cię ten temat, zostaw mi swój adres email i wyraź zgodę na przesłanie informacji o dostępności tego kursu 🙂 .


 

Mam pytanie  Czytam regulamin!